Juniorii roş-albi au ratat dramatic finala pe ţară

UTA a pierdut dramatic ultimul act al turneului final din cadrul CN de juniori Under 19, de la Șiria. Jucătorii lui Costel Bogoșel și Mihai Petcuț au trecut în prima zi de CSȘ Turnu Severin, scor 5-0, dar în finală au dat peste un adversar de alt calibru, Gaz Metan Mediaş.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 48, când Sabău a ratat o degajare, punându-i o minge pe tavă lui Mândrean, care a făcut 0-1. Roş-albii au egalat în minutul 80, Nagy marcând simplu, 1-1.

S-a trecut direct la loviturile de departajare, acolo unde Jorza și Frai au ratat decisiv pentru UTA, medieșenii ratând doar o dată. Astfel, Gaz Metan merge la finala pe țară.

UTA i-a avut în teren pe următorii: Creța – Savin, Sabău, Onuțan, Frai – Stahl (Lezeu), Jorza, Toma, Gruiescu – Cocian (Nagy), Petcuț (Obrad).