Juniorii șimăndani au pierdut de două ori la limită în Liga Elitelor la futsal

După ce a rămas în cursa pentru promovarea în Liga 1 de futsal, trecând în optimi de Universitatea Galați, Șoimii Șimand a disputat zilele trecute două meciuri din cadrul seriei a doua a Ligii Elitelor la futsal. În sala din comuna arădeană, șimăndanii au găzduit-o pe CSM Târgu Mureș, meciul fiind spectaculos și dramatic. După 5-5 la pauză, „șoimii” s-au desprins la 9-6 până în minutul 34, dar aveau să primească patru goluri pe final, fără să marcheze niciunul Așadar, oaspeții s-au impus cumva nesperat, cu 10-9, iar băieții lui Daniel Mărcuș și Dumitru Buruiană rămân fără punct, după ce pierduseră cu 18-2 în deplasare, cu Futsal Klub Odorheiu Secuiesc. Paul Ujoc, autor a 6 goluri, a fost cel mai bun jucător al gazdelor, Cordoș a reușit „dubla”, iar Trif a marcat și el o dată.

Șoimii Șimand a jucat în formula: Florin Năstase – Andrei Cordoș, Andrei Trif, Raul Tomuța, Paul Ujoc, Darius Galeancu, Daniel Albu, Marius Munteanu, Marius Ujoc, Raul Borod, Flavius Ujoc. Șimăndanii au pierdut în weekend și la Autobergamo Deva, cam după același scenariu din meciul precedent. Au condus cu 5-4 până în minutul 17, dar aveau să piardă cu 7-5. Andrei Cordoș, cu o „triplă” și Paul Ujoc, cu o „dublă”, au fost autorii golurilor pentru formația lui Daniel Mărcuș în deplasarea de la poalele cetății devene. Pentru Șoimii au mai jucat: Năstase – Trif, Tomuța, Găleancu, Munteanu, Neagu, Cheta, M.Ujoc, Borod, D.Albu, Ille și Fl.Ujoc.