Puştii lui Beldiman, învinşi de liderul din Oradea

by Rusu Flavius

HC Beldiman a disputat aseară, în Polivalentă, meciul cu CSM Oradea, care contează pentru etapa a 12-a de campionat. Cu un lot tânăr, echipa arădeană s-a prezentat bine timp de o repriză, 11-16 la pauză pentru liderul seriei D din liga secundă la handbal masculin.

Diferenţa avea însă să crească în mitanul secund, pentru o victorie clară a celor de pe Criş, scor final 27-42. Pentru formaţia pregătită de George Beldiman au marcat: Yashan 10, Ivanov 7, Jederan 4, Butica 2, Ursu 2, Dorobanțu 1 și Hryn 1.

HC Beldiman se deplasează etapa viitoare la CSU Târgu Jiu, ocupantă a locului patru, meci programat pe 8 decembrie. Arădenii ocupă locul 6, cu patru puncte.

Veşti mult mai bune vin din CN de juniori I, seria E, unde HC Beldiman a obținut o victorie importantă, 25-21 cu LPS Târgu Jiu. Echipa arădeană e a doua în clasament, cu 21 de puncte, patru mai puține decât liderul CS Muncitoresc Reșița.