Judoka CSM-ului arădean, pe tatami la Subotica. Alin Tincu a urcat pe podium

După o pauză lungă, judoka legitimaţi la CSM Arad, sub conducerea antrenorului Dorin Drimbe, au reluat participările la competițiile internaționale de pe tatami. Zilele trecute, sportivii arădeni au concurat la Cupa Spartan, întrecere organizată cu ocazia zilelor oraşului Subotica din Serbia pentru nivelele de vârstă U11,13 şi 15. Au participat judoka din mai multe țări, la fiecare categorie de greutate fiind înscriși mulți judoka. De la CSM Arad s-au remarcat Luca Negoiță, categoria U11 ani, la categoria – 31 kg a pierdut meciul pentru medalia de bronz, Alin Tincu, categoria U13, la categoria -60 Kg a obținut medalia de bronz, Andrei Andreescu, categoria U15, la categoria -46 Kg s-a clasat pe locul 7. Urmează la jumătatea lunii decembrie un concurs destinat copiilor. “Suntem mulţumiți de rezultatele obţinute de judoka de la CSM Arad în acest an la etapele finale ale Campionatelor Naționale și nu numai”, spune antrenorul Dorin Drimbe.