Ionuţ Popa: ”O victorie în faţa unei echipe bune”

A doua reprezentație a UTA-ei la Arad în actuala stagiune a adus a doua victorie. Roș-albii au trecut astăzi de Ripensia Timișoara cu 2-1, meciul fiind decis de reușita lui Alex Pop din minutul 80. Utiștii deschiseseră scorul prin Benga, în minutul 35, iar vizitatorii reveniseră după execuția din penalty a lui C.Toma.

”O victorie muncită, meritată, în urma unui joc mai slăbuț. Am prins o zi mai proastă, nu a mai ieșit și jocul de pase, poate și adversarul a fost mai bun decât cei întâlniți până acum. Jocul nu s-a ridicat la așteptări. Repriza a doua cred că am dominat mai mult, dar acel unsprezece metri care a readus echipa oaspete în joc ne-a dat puțin înapoi și ne-am revenit cam greu. Am făcut două schimbări, forțat de împrejurări, Vădrariu, ieșit din cauza terenului, a suferit niște arsuri în talpă, și Stahl, un jucător în care încă eu cred și sper să ajungă un fotbalist bun, dar care încă nu joacă așa cum aș dori eu. Este o victorie în fața unei echipe bune, îi felicit pe băieți pentru dăruire, pentru că n-au cedat, am fost și ajutați, galeria a fost la înălțime, ne bucurăm că am câștigat și ne gândim la următoarele două jocuri, ambele în deplasare”, a fost concluzia antrenorului Ionuț Popa.