Ionuţ Popa: ”Ar fi fost păcat să nu câştigăm cu Pandurii”

UTA a pus punct unei serii cu trei înfrângeri consecutive cu victorie pe terenul uneia din cele mai în formă echipe ale primei părți a sezonului 2018-2019.

Roș-albii le-au provocat ”pandurilor” primul eșec pe teren propriu, după ce au avut puterea să întoarcă rezultatul, gazdele conducând cu 1-0 din minutul 55 și până în minutul 73, când Cubleșan a egalat. Utiștii au trecut și peste o greșeală mare de arbitraj a lui Denis Haidiner, care le-a oferit amfitrionilor gratuit un penalty la 0-0.

”A fost un joc pe care l-am dominat în cea mai mare parte și ar fi fost păcat să nu îl câștigăm. Ne-am dorit foarte mult o victorie după ultimele insuccese, era o datorie fotbalistică să încercăm o revenire cât mai rapidă. Sper ca victoria de la Târgu Jiu de să fie de bun augur pentru ce urmează, îi felicit pe băieți!”, au fost cuvintele antrenorului principal al UTA-ei, Ionuț Popa. (uta-arad.ro)