Înotătorii de la CSM Arad s-au remarcat la Cupa Banatul

Sportivii secţiei de înot a CSM Arad au participat, în week-end, la “Cupa Banatul” Ioan Schuster, de la Reşiţa. La această competiţie au concurat 340 de înotători din Serbia, Ungaria şi România.

Sportivii pregătiţi de prifesorul Viorel Bitang au obţinut următoarele rezultate: Popescu Andreea – loc 1 (50m bras si 100m liber); Sărac Ionut – loc 2 (50m fluture) şi loc 3 (50m bras), Rad Lucas – loc 1 (100m liber) si loc 2 (50m bras); Crişan David – loc 1 (50m spate si 100m liber) şi loc 2 (50m fluture); Codrean David – loc 1 (50m fluture) si loc 2 (50m spate) şi Alexandru Patrik – loc 1 (50m bras). Sportivul Hudac Lucas – antrenat de Barta Daria si Liptak Martin a obţinut locul 1 la 50m fluture, 50m spate si 50m liber.

La finalul întrecerii, echipa CSM Arad s-a clasat pe locul 2 în clasamentul general. Altfel, în data de 3 noiembrie se va desfăşura la bazinul de înot Delfinul, concursul internaţional de înot “Cupa Aradului”.