INFRANGERE USTURATOARE: METALUL RESITA – UTA 4-0

by Cosmin Mihuta

UTA a suferit, vineri, o noua infrangere, de data aceasta la Resita, unde Metalul s-a impus 4-0. Resitenii au deschis scorul inca din minutul 4, cand Stoica a inscris cu latul, de la 11 metri, dupa o centrare de pe dreapta. In minutul 59, resitenii inscriu pentru 2-0: Enescu a centrat de pe stânga, Horvat şi Gornic se invită la balon, care ajunge la Octavian Vasile şi acesta înscrie printr-o lovitură de cap cu pământul. In minutul 80, scorul devine 3-0: Corner Enescu de pe dreapta şi Enciu înscrie cu capul din zona centrală a careului. Scorul final este stabilit in minutul 89

: Vasile a centrat de pe dreapta, Enciu a şutat în blocajul lui Horvat, dar Mureşan a urmărit balonul şi a înscris din 3 metri.