INEUL, LA PRIMA VICTORIE IN „C4”. REZULTATELE ETAPEI SI CLASAMENT

CS Ineu a spart gheaţa în seria a IV-a din eşalonul trei, trecându-şi în cont prima victorie stagională. După şapte etape de secetă, zărăndanii au găsit calea spre succes în meciul de pe teren propriu cu CSU Craiova II. Nu a fost deloc uşor nici în faţa oltenilor, trupa ineuană văzându-se condusă din minutul 22, atunci când oaspeţii au deschis scorul prin golul marcat de Petre. Bujor şi-a salvat apoi echipa de la 0-2, iar pe final de repriză, craioveanul Scarlat a fost eliminat, lăsându-şi echipa în inferioritate numerică. Sculici a făcut trei schimbări încă de la pauză, iar echipa sa a întors rezultatul în partea a doua.

Mai întâi, Wild a marcat în minutul 64, după o lovitură liberă executată de Stănaia, pentru ca acelaşi Stănaia să deblocheze Ineul în minutul 80, cu un şut plasat, de la 16 metri. Victorie cu 2-1 pentru CS Ineu, prilej cu care predă şi „lanterna roşie” celor de la CSO Filiaşi. Zărăndanii au evoluat în formula: Bujor – Popovici, Wild, Tudoroiu, Hulbăr – Bier (Tomuţ) – Zdrențan (Ciocan), Kocsis (Filimon), Stănaia, Huțanu – Cioboată (Maşniţă).