ÎNCĂ UN ROMÂN ÎN GRUPELE LIGII. REZULTATE COMPLETE

Toate cele 32 de echipe calificate în grupele Champions League se cunosc.

FC Copenhaga a scăpat în ultimul moment de prelungiri în Cipru și s-a calificat în fața celor de la APOEL Nicosia, după ce a egalat pe final, 1-1.

În Germania, Borussia Monchengladbach a făcut spectacol cu elvețienii de la Young Boys Berna și s-au calificat mai departe de o manieră entuziasmantă, cu scorul general de 9-2.

În Rusia, Ajax a continuat perioada proastă din acest sezon și a suverit o corecție severă pe terenul lui Rostov, 1-4, rușii trecând în precedentul tur preliminar de echipa lui Alex Chipciu, Anderlecht.

În Anglia, cu multe rezerve în formula de start, Manchester City a învins-o doar cu 1-0 pe Steaua, prin golul rezervei Fabian Delph.

Cu Alex Mățel doar rezervă neutilizată, Dinamo Zagreb a trecut după prelungiri de Salzburg, după ce scorul la ganeral a fost 1-1, la finalul timpului regulamentar. Soudani a fost omul decisiv al croaților, cu golul marcat în minutul 95.

Liga Campionilor, play-ff – miercuri:

APOEL – FC Copenhaga 1-1 (’69 Sotiriou /’87 Santander) (0-1).

FK Rostov – Ajax 4-1 (’34 Azmoun, ’52 Yerokhin, ’60 Noboa, ’66 Poloz / ’84 Klaassen) (1-1).

Manchester City – Steaua 1-0 (’56 Delph) (5-0).

FC Salzburg – Dinamo Zagreb 1-2 (’22 Lazaro /’87 J. Fernandes, ’95 Soudani) (1-1)

Monchengladbach – Young Boys 6-1 (‘9, ’64 ’84 T. Hazard, ’33, ’40, ’77 Raffael /’79 Ravet) (3-1).

Sursă: digisport.ro