Încă o rivală a UTA-ei la promovare a dat startul amicalelor pentru play-off

Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate, scor 0-0, partida amicală cu formaţia Astra Giurgiu, disputată, joi, pe Stadionul „Ilie Oană”, informează gruparea prahoveană pe pagina oficială de Facebook. Conform site-ului de socializare citat, cele mai mari ocazii au aparţinut grupării din Liga a II-a, G. Deac şi Blănaru lovind bara transversală în minutele 37, respectiv 72.

Antrenorul formaţiei prahovene, Costel Enache, a început partida cu următorul unsprezece: Avram – Bărboianu, Răuţă, Manolache, Olaru – Meza Colli – Deac, Ekollo, Niţescu, Vajushi – Younes. După pauză au mai intrat jucătorii Lungu, Sîrghi, Nicolae, Ţicu, Pierce, Saim Tudor, Enache, Marinescu, Roige şi Blănaru.

Acesta este primul meci amical al formaţiei Petrolul Ploieşti din 15 mai când a reluat pregătirile. Vă reamintim că şi Rapid a disputat deja două amicale tari, împotriva unor echipe de Liga 1, în vreme ce UTA duce lipsă de adversare, pentru pregătirea play-off-ului din Liga a II-a.