ICIM a ratat startul în Liga Europei. Satu Mare, mai bună

FCC ICIM a ratat startul şi în Liga Europei Centrale, după ce în campionat e ultima.

Într-un meci disputat aseară, în Polivalenta arădeană, CSM Satu Mare s-a impus în faţa arădencelor cu 78-57.

Înfrângerea categorică confirmă încă o dată problemele mari în joc, la care s-a adaugă şi absenţa sârboaicei Hadzovic, accidentată la genunchi.

Cum nici Tavic nu a jucat foarte mult, vizitatoarele au obţinut în final o victorie clară, deşi la pauza mare era 35-33 pentru ICIM.

Sfertul trei a fost însă catastrofal şi CSM – cu arădeanca Mandache printre remarcate – obţine a doua victorie din tot atâtea meciuri în grupa B a Ligii Europei.

De partea cealaltă, ICIM speră să îşi ia revanşa astăzi, ora 18 (direct Digi 3), tot la Arad.

Meciul cu CSM Satu Mare contează, de data aceasta, pentru etapa a 5-a a Ligii Naţionale.

FCC ICIM: Montgomery 17 (3×4), Wingate 14, Nagy 12, Mercea 9, Ciotir 3, Ferenczi 2.
Satu Mare: Williams 22, Mandache 21, Harrison 16, Solopova 9, Green 6, Smutku 2, Lazăr 2.