Handbalistele pierd primul meci pe semicerc

După trei victorii consecutive, a venit și prima înfrângere pentru handbalistele Crișului. Derby-ul de pe terenul liderului seriei D a ligii secunde, CSM Târgu Mureș, s-a dovedit foarte complicat pentru arădence.

Gazdele au câştigat în special datorită formei foarte bune a internaționalelor de junioare, Monica Barabaș și Andreea Târșoagă. Cele două au adunat exact jumătate din reușitele mureşencelor. Crişul a condus la pauză cu 17-15 și a ținut ritmul și în prima jumătate a reprizei secunde, dar pe final a cedat la o diferenţă uşor exagerată faţă de s-a jucat, 36-30.

Pentru Crișul, echipă pregătită de Sebbastian Tudor, au evoluat: Boldor 8, Klimek 7, Lucușa 6, Damian 4, Iuga 2, Petruse 2, Tudose 1, Corha, Salata, Morariu. Echipa arădeană se menţine pe locul 2 în clasamentul seriei, cu 9 puncte, iar etapa viitoare înfruntă, acasă (duminică, sala UAV, Arad), CS Minaur Baia Mare, ocupantă a poziţiei a treia.