Handbalistele de la Crişul rămân fără victorie

Handbalistele de la Crișul Chişineu Criș caută, încă, prima victorie în seria de vest a Diviziei A. Arădencele au ratat șansa primului succes, cedând pe parchetul Polivalentei, scor 31-36 (16-15) cu Extrem Baia Mare. Crişul a condus în debutul meciului, dar oaspetele au intrat apoi în joc, echilibrul menţinându-se până la mijlocul reprizei a doua, când gazdele s-au desprins la 4 goluri, 25-21.
În ultimele 10 minute, fetele de pe Crişul Alb au cedat fizic, iar la final cele care s-au bucurat au fost maramureşencele. Golurile arădene au fost semnate de: R.Boldor 13, Roman 5, Inoan 3, Morariu 3, Vârtolomei 3, Lucușa 3 și Gorongyi 1. Următorul joc este programat în 2 aprilie, când la Arad sosește Minaur Baia Mare.