HANDBALISTELE DE LA ACS „AVRAM IANCU” ARAD AU VIATA GREA PE SEMICERC

Handbalistele de la ACS „Avram Iancu” au parte de un debut greu în seria de vest a Diviziei A. După înfrângerea la scor suferită în prima etapă la Timişoara, arădencele au suferit şi în primul meci de pe teren propriu, cedând în faţa celor de la CSM Bistriţa, scor 14-51 (7-23).

Primul meci oficial de handbal feminin la nivel de senioare găzduit de oraşul nostru după o pauză de 12 ani nu a fost de bun augur. Cu gândul la promovare, oaspetele au făcut legea pe parchetul Polivalentei, în faţa unei grupări tinere, lipsite de experienţă, care încă se caută.

Doar începutul de meci a fost echilibrat, 3-3 în minutul 6, după care bistriţencele au pus stăpânire totală pe joc, reuşind până la final o victorie la 37 de goluri diferenţă! Marcatoarele Aradului au fost: Anghelina 4, Ţucudean 3, Barti 3, Lucuşa 1, Beleiu 1, Coca 1 şi Tibai 1.