O NOUA VICTORIE: SIMONA HALEP ESTE IN SEMIFINALELE DE LA INDIAN WELLS

by webeditor

Jucătoarea româncă Simona Halep a câştigat meciul de sferturi din WTA Indian Wells, turneu cu premii în valoare de aproximativ 6 milioane de dolari, în faţa australiencei Casey Dellaqua cu scorul de 6-2 6-2 În primul set, la scorul de 1-1 are primul break, iar următoarele game-uri sunt câştigate, la fel şi setul, 6-2, chiar dacă game-urile proprii sunt mai lungi şi mai chinuitoare. Setul secund are acelaşi scenariu, Halep obţine un break de la început şi reuşeşte să câştige după ce Dellaqua are dublă greşeală la minge de meci.
Simona Halep este în semifinalele turneului Indian Wells şi acumulează 390de puncte WTA precum şi un cec, momentan, în valoare de 225,000 dolari.
În semifinala turneului Simona Halep va avea ca adversară pe câştigătoarea dintre Jelena Jankovic şi Aga Radwanska.