GLORIA S-A DESCATUSAT CU AQUA VEST, DAR PROBLEMELE RAMAN

Cu Mihai Petcuţ în tribune, Aqua Vest nu a reuşit să încurce Gloria, echipă care deşi se confruntă cu reale probleme financiare, refuză să moară. Oaspeţii au creat iluzia unei noi surprize pe arena Telecom din Micălaca, după 2-2 la pauză. Gîlcă şi Gherghel au marcat în minutele 4 şi 19 pentru tramvaişti, dar oaspeţii au egalat de fiecare dată, prima oară prin Cotuna, în minutul 6 şi apoi prin reuşita lui Gherasă din minutul 40. Superiori din punct de vedere fizic, jucătorii Gloriei s-au descătuşat după pauză, când au reuşit să mai marcheze de încă patru ori, prin Gîlcă, Pirtea, Măgulean și Blănaru, din penalty, scor final 6-2. Victorie clară, care mai destinde atmosfera încordată din tabăra Gloriei, dar certitudinile legate de viitorul celei mai vechi echipe arădene în activitate se lasă aşteptate.

Bogoşel: „Mă aştept chiar la orice”

Echipa pregătită de Costel Bogoşel se menţine în spatele liderului Ligii a 4-a, Progesul Pecica şi speră la vremuri mai bune în această toamnă. „Un meci normal de campionat, împotriva unei echipe modeste. În prima repriză am fost total lipsiţi de concentrare, cu ratări incredibile, fapt pentru care am fost foarte supărat la pauză. Dar în partea a doua s-a jucat într-un singur sens şi până la urmă a ieşit o victorie clară. Din păcate, la noi planează în continuare incertitudinea, iar dacă înainte eram optimist, acum mă aştept chiar la orice”, ne-a declarat Costel Bogoşel.

Gloria: Joarză – Pirtea (Petra), Avram (Ban), Wild, Hulbăr – Blănaru, Popa, Gherghel, Galea (Măgulean), Filimon – Gîlcă (Higyed).

Aqua Vest: Pricope – Bura, Olariu, Bontea, Gherasă – Vlad (Bodescu), Cotuna, Liga, Munteanu (Roman) – Miron (Leuca), Prică.