GIMNASTA SONIA ICHIM, BRONZ LA GRAND PRIX-UL DIN ISRAEL

Gimnasta de la CSM Arad a făcut o repetiţie excelentă înaintea Campionatelor Naţionale de ritmică. Sonia Ichim a concurat, zilele trecute, la Grand Prix-ul de la Eilat (Israel), unde a fost însoţită de antrenoarea sa, Daniela Chiriac. Prestaţia Soniei a fost foarte bună, ea clasându-se pe podium în competiţia pe echipe – cu România, unde alături de Denisa Mailat (Olimpia Bucureşti) a cucerit bronzul, după puternicele echipe ale Rusiei şi Israelului. Arădeanca a avut a treia notă la minge, clasându-se pe locul trei.
Sonia Ichim, componentă a lotului naţional de junioare, e cotată să încheie acest an cu medalii la Campionatele Naţionale de junioare şi senioare (Bucureşti, 7-9 octombrie) şi la Cupa României (Bucureşti, 2 noiembrie). Gimnasta secţiei de ritmică parcurge un 2016 bun, în care a debutat la Campionatele Europene, echipa de junioare a României clasându-se pe locul 16 din 36 de ţări partcipante.