Finala dintre Sepsi și FCC UAV se mută la Arad! Surprize pregătite pentru suporteri

Finala Ligii Naţionale de baschet feminin, ediţia 2021-2022, se mută la Arad! Sepsi SIC are 2-0 în fața celor de la FCC UAV, după primele două meciuri disputate la Sfântu Gheorghe și este mare favorită la titlu și în acest sezon. Practic, covăsnencele mai au nevoie de o victorie pentru a lega al șaselea campionat la rând, în vreme ce Aradul visează la titlul 10, precedentul fiind obținut tocmai în 2013. După opt ani de așteptare, Polivalenta arădeană găzduiește din nou un meci cu trofeul pe masă, iar „galben-albastrele” vor încerca să egaleze situaţia marți si miercuri, într-o atmosferă care se anunţă electrizantă. La fel ca în semifinala cu Satu Mare, vor exista mai multe surprize pentru suporterii arădeni. Sponsorul Black Auto pune din nou la bătaie suma de 1.000 de lei pentru un norocos care va reuşi aruncarea de la mijlocul terenului. O minge va fi aruncată la întâmplare în tribunele Sălii Sporturilor “Victoria”, iar suporterul care va reuşi să o prindă, va fi invitat pe parchet să arunce de la mijlocul terenului. Va beneficia de două aruncări de încălzire, ca mai apoi să aibă şansa la trei încercări oficiale. Dacă mingea va intra în coș, acesta va fi răsplătit cu suma de 1.000 de lei.

Arădencele vor să ducă finala în decisiv!

Tot la pauza meciului din finală va exista un concurs pentru cei mici cu premii în tricouri şi invitaţii la pizza. De asemenea, în pauzele dintre sferturile 1 şi 2, respectiv 3 şi 4, cu ajutorul unui tun cu aer comprimat, se vor elibera spre tribune, diferite materiale promoţionale cu însemnele clubului  arădean. „Vă aşteptăm alături de noi la marea finală a sezonului, marţi, 26 aprilie, de la ora 19, la Sala Sporturilor “Victoria” din Arad. Intrarea spectatorilor va fi liberă”, este mesajul celor de la FCC UAV.