Felnacul a câştigat în prelungiri restanţa de la Beliu şi urcă vicelider în Liga a IV-a!

Victorie mare, astăzi, pentru Victoria Felnac, în restanţa contând pentru etapa a 10-a, prima a returului, din Liga 4 Arad la fotbal. Echipa pregătită de Lucian Ciba s-a impus cu 3-2 în deplasarea de la CS Beliu, după ce la pauză a fost 2-1 tot pentru “VI-FE”. Tânărul Dancă a înscris de două ori pentru felnăcani, în minutele 16 şi 40. Pentru beleni au marcat Maşniţă, acesta egalând la 1 în minutul 26 şi Gherghel, în minutul 88, când părea să stabilească scorul final. Nu a fost însă de acord Ghergar, care în al doilea minut de prelungiri, 92, a reuşit să aducă trei puncte preţioase pentru oaspeţi! Cu această victorie, Felnacul urcă vicelider în campionat, pe locul 2, cu 31 de puncte după 14 meciuri disputate, la doar un punct distanţă de liderul ACB Ineu, care are 32 de puncte. Pe trei se clasează ACS Socodor, cu 29 de puncte, iar pe patru este Unirea Sîntana, cu 25 de puncte.

Ghergar a adus victoria lui „VI-FE”, în minutul 92!

CS Beliu rămâne pe poziţia a opta, cu 12 puncte. Mai sunt de jucat patru runde din sezonul regulat, după care se trece la play-off. Prima etapă din 2022 în Liga a IV-a Arad, a 15-a, este programată sâmbătă, 12 martie, atunci când Felnacul joacă la Păuliş, Ineul la Pâncota, iar Socodorul are meci acasă cu CS Glogovăţ. Celelalte meciuri ale primei runde din sezonul de primăvară sunt Beliu – Sîntana şi Zăbrani – Şimand. Vă reamintim că în urma tragerii la sorţi a FRF, câştigătoarea campionatului din Liga 4 Arad va disputa baraj de promovare în Liga a III-a cu campioana din Mehedinţi. (foto: ACS Victoria Felnac, facebook)