FCSB s-a calificat în semifinalele Cupei României

FCSB s-a calificat, joi seara, in semifinalele Cupei Romaniei dupa o revenire spectaculoasa. Echipa antrenata de Bogdan Vintila a marcat de doua ori in ultimele 10 minute si s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Hermannstadt.

Gazdele au deschis scorul in minutul 75, prin Debeljuh. Gruparea „ros-albastra” a jucat modest, insa a reusit sa perforeze poarta adversara gratie unui autogol si a unei combinatii suberbe intre Man si Coman.

Dobrosavlevic a trimis mingea in propria poarta, in minutul 84, dupa o centrare din banda dreapta a lui Cretu, iar Coman a punctat cu un lob superb, in minutul 90, dupa ce a primit cu calcaiul de la Man.

Dinamo, Sepsi si Poli Iasi sunt celelalte echipe calificate in semifinalele competitiei.