FCSB rămâne fără unul dintre cei mai importanți oameni din ofensivă chiar înaintea meciului cu UTA Arad. Daniel Bîrligea a plecat miercuri dimineață în Italia, unde urmează să efectueze vizita medicală și să semneze cu Frosinone.
Atacantul în vârstă de 26 de ani a ajuns la Aeroportul Otopeni și a fost vizibil emoționat în momentul despărțirii de FCSB. Bîrligea a vorbit cu lacrimi în ochi despre perioada petrecută la formația bucureșteană și despre relația cu suporterii.
„Mă simt foarte fericit. E o provocare frumoasă, o provocare pe care o așteptam de mult și abia aștept să ajung acolo, să văd ce pot”, a declarat Bîrligea înaintea plecării.
Transferul la Frosinone a fost convenit marți. Potrivit informațiilor prezentate de GSP.ro, este vorba despre un împrumut pentru un sezon, cu obligație de cumpărare dacă formația italiană va rămâne în Serie A. FCSB va încasa 1,5 milioane de euro în această primă fază, iar alte 3,5 milioane de euro ar urma să intre în conturile clubului dacă transferul va deveni definitiv.
FCSB își pierde golgheterul înaintea meciului cu UTA