FCSB câştigă cu Dinamo. Rezultate şi clasament în Liga 1

FCSB a reuşit să pună punct seriei de trei eşecuri consecutive în faţa marii rivale şi s-a impus la limită contra lui Dinamo. Gazdele au început bine partida şi au deschis scorul în minutul 10, după o superexecuție marca Denis Alibec. În minutul 57, Adam Nemec a transformat în gol un corner executat de Hanca şi a punctat pentru a 9-a oară în acest sezon. În minutul 75, la doar câteva zeci de secunde după intrarea pe teren, Fernando Boldrin a dus scorul la 2-1. În minutul 80, alb-rosii trebuiau să primească o lovitură de la 11 metri, la un fault clar al lui Pintilii asupra lui Patrick Petre. Cu două minute înainte de final (88), Pintilii a fost eliminat după o lovitură aplicată lui Rivaldinho, iar Busuladzic a văzut şi el al doilea galben în prelungiri, fiind, de asemnea, eliminat (90+2).
Finalul a fost cu adevărat tensionat. Roș-albii au trecut pe lângă egalare, dar mingea trimisă cu capul de Rivaldinho s-a lovit de bara din dreapta porții lui Niță. FCSB – Dinamo s-a terminat 2-1, iar roș-albaștrii au obținut prima victorie după 10 partide fără succes în fața rivalilor.