FC Voluntari și Universitatea Cluj s-au calificat în semifinalele Cupei României

FC Voluntari s-a calificat dramatic în semifinalele Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe FCU Craiova cu scorul de 4-2, la loviturile de departajare, miercuri seara, în Bănie, într-un sfert de finală în care scorul a fost ”alb”, 0-0, la finalul timpului regulamentar, dar şi al prelungirilor. Daniel Florea, Andrei Ciobanu, Robert Popescu şi Bautista Cascini au transformat pentru ilfoveni, în timp ce de la gazde au înscris Radu Negru şi Gabriel Compagnucci. În semifinale, FC Voluntari o va înfrunta pe Corvinul Hunedoara.

Ilfovenii vor da piept cu surpriza Corvinul Hunedoara

Universitatea Cluj s-a calificat in extremis în semifinalele Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe FC Hermannstadt cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara, pe Cluj Arena. ”U” s-a impus prin golul marcat de atacantul argentinian Federico Anselmo (90+3), care a reluat în plasă mingea respinsă de Cătălin Căbuz, la lovitura de cap a lui Valentin Gheorghe. În semifinale, Universitatea Cluj va înfrunta pe câştigătoarea dintre Universitatea Craiova şi Oţelul Galaţi, meci programat în această seară.