Favoritele, în sferturile Cupei României. Vezi programul complet

Fără Vasile Miriuţă pe bancă, suspendat, CFR Cluj s-a calificat în sferturile Cupei României (alături de Timișoara și Craiova), după ce a învins-o pe CSM Poli Iaşi, în Gruia, scor 2-0.

Al doilea golgheter al Ligii 1, Cristi Bud, a deschis scorul în minutul 6, din centrarea excelentă a lui Camora.

Introdus pe teren în minutul 72, fostul atacant al moldovenilor, Dan Roman, a stabilit, la prima atingere de balon, scorul final, 2-0 pentru CFR Cluj.

În sferturile de finală merge şi ACS Poli Timișoara, care a trecut de CS Afumați cu 3-0.

Și oltenii de la CS U Craiova au obținut calificarea în faza următoare a competiției, grație victoriei pe care au obținut-o la Buzău, în fața celor de la Dacia Unirea Brăila, scor 0-2.