„Sunt bucuros că am făcut-o pentru că a fost cât pe aci să cadă într-un bazin. Este foarte curioasă, nu se teme și aleargă oriunde își dorește,” povestește tatăl.
„Una dintre problemele cu care se confruntă un părinte este că este judecat și atunci când face, și atunci când nu face. Pentru că dacă nu îi puneam lesă la parcul de distracții, la zoo sau la mall, ar fi fost încă un copil pierdut în mulțime. Și apoi ar fi apărut în știrile postate pe Facebook despre un copil rătăcit, lăsat nesupravegheat. Ar fi putut intra în cușca unui tigru. Pentru că nu pot să o împiedic să se miște,” explică tatăl. „Și, desigur, primesc priviri urâte de la străini și comentarii în care sunt criticat. Iar acestora le răspund: Îmi țin copilul în siguranță și evit să înnebunesc, iar din acest punct de vedere merită 100%. Pentru că adevărul este că se va calma și va învăța să se descurce singură, ca toți copiii,” adaugă Edwards.
Postarea lui a strâns peste 3.000 de comentarii din partea părinților. Sursa: digi24.ro