Este oficial: Socodorul a câștigat la „masa verde” prima manșă a barajului pentru Liga a III-a

Conform așteptărilor, CS Socodor a câștigat la „masa verde”, cu 3-0, prima manșă a barajului de promovare în Liga a 3-a cu Recolta Dănceu. Mehedințenii au bruscat arbitrul de centru în debutul reprizei secunde, imediat după golul de 0-2 al lui Dema și meciul s-a întrerupt după 48 de minute. „Centralul” Vasile Buzea a acordat și cinci cartonașe roșii, pentru fotbaliștii Octavian Făiniși, Robert Țogoe și Daniel Ciobanu, antrenorul Cosmin Munteanu și antrenorul-primar Stelian Stăncioiu.

Aceștia își vor afla pedepsele abia săptămâna viitoare, în cadrul Comisiei de Disciplină a FRF, dar e clar nu vor avea dreptul de a juca sau a sta pe bancă sâmbătă, cu ocazia returului de la Socodor, ora 17:30. Dănceul are de achitat o penalitate sportivă de 10 mii de lei. Mehedințenii susțineau că în cazul în care au de achitat amenzi mari nici nu se vor mai prezenta la returul din Socodor. De urmărit ce vor decide cei de la Recolta.