ELEVII CU REZULTATE LA OLIMPIADA AU FOST RECOMPENSATI CU UN SEJUR LA MONEASA

ELEVII CU REZULTATE LA OLIMPIADA AU FOST RECOMPENSATI CU UN SEJUR LA MONEASA
Consiliul Judeţean Arad şi Centrul Cultural Judeţean Arad a organizat, în colaborare cu Inspectoratul Şcolar Judeţean, un sejur, în perioada 3-5 octombrie, la Tabăra de la Moneasa pentru elevii şi cadrele didactice cu rezultate remarcabile la olimipadele naţionale şi internaţionale. Pentru organizarea sejurului a fost asigurat transportul, cazarea şi masa pentru 62 de persoane, din care 54 de elevi şi 8 cadre didactice. Pe parcursul celor trei zile elevii şi profesorii au fost implicaţi în activităţi recreative, drumeţii, competiţii sportive şi ateliere de creaţie plastică.