ECHIPELE DE PE BEGA S-AU IMPUS LA TURNEUL DE VOLEI DE LA ARAD

Ediția a patra a Trofeului „Sportul pentru Toți” la volei, competiție organizată de CS Fan Arad, DJST Arad și Fundația Ideea, a fost dominată de echipele din Timișoara. CSS Bega a ocupat primul loc la feminin, 2-1 în finală cu Bekescasaba „under” 16, în vreme ce la masculin, Alternative Timișoara s-a clasat tot prima, 2-0 în finala cu LPS Bihorul Oradea. Medaliile de bronz au revenit formațiilor Bekescsaba U14, respectiv ProVolei Arad.

A fost un turneu reușit, toți participanții declarându-se mulțumiți de condițiile oferite. Au participat 20 de echipe, din șase orașe, fiind un bun prilej de verificare pentru sezonul de volei în sală”, spune Ștefan Gog, președintele CS Fan Arad, care îşi propune în viitorul apropiat organizarea celei de-a zecea ediții a Cupei „Aradului”.