Echipele Academiei UTA îşi continuă victoriile în Liga Elitelor

Juniorii Academiei UTA profită de forma bună cu care au început noul campionat de Elite. Victimele recente sunt cei de la ASU Poli și Ardealul Cluj.

Liga Elitelor U16, etapa 4: UTA – ASU Poli 5-1 (2-0)

UTA U16 a zdrobit echipa similară din Timișoara, scor 5-1. La rampă a ieșit Mare care a înscris de patru ori, de două ori în prima repriză, de două ori în partea a doua. Celălalt gol al UTA-ei a fost marcat de Lingurar, la începutul reprizei secunde.

UTA: Blaga – Varga, Opriș, Pele, Codrea, Șerengău, Sarkozi, Mihai, Mare, Lingurar, Babiciu.
Au mai jucat: Brândă, Cristea, Borhan, Ciubăncan, Ungureanu.
Rezerve: Popescu, Vale.
Au marcat: Mare (8, 21, 55, 65), Lingurar (46).

Liga Elitelor U19, etapa 4: UTA – Ardealul Cluj 5-0 (3-0)

Juniorii mari de la U19 au învins cu 5-0 echipa Ardealul din Cluj. A fost 3-0 la pauză, cei evidențiați fiind Gavrilă, Simon și Mitrov. În partea a doua au înscris Boștină și Sfîrlea. Scorul putea fi mult mai mare, dar se pare ca lipsa concentrării la finalizare încă afectează prestația tinerilor utiști.

UTA: Opric – Haloș, Dardai, Pascu, Mohaci, Cocriș, Rădulescu, Gavrilă, Merian, Mitrov, Simon.
Rezerve: Tirian, Vidican, Paunchici, Sfîrlea, Răzban, Jula, Boștină.
Au marcat: Gavrilă (28), Simon (35), Mitrov (38), Boștină (64) și Sfîrlea (81).

Liga Elitelor U17, etapa 4: UTA – Ardealul Cluj 7-0 (1-0)

Juniorii U17 au câștigat partida cu Ardealul Cluj. Prima repriză a fost una cât de cât echilibrată, singurul gol fiind marcat de Rotea, din pasa lui Mercioiu. În partea a doua utiștii s-au dezlănțuit, marcând de șase ori prin Mercioiu de două ori, Rotea de trei ori (patru în total) și Mocanu.

UTA: Roșca – Popa, Bortiș, Măgulean, Puta, Pătlăgică, Mercioiu, Narsesovici, Tambor, Rotea, Maxim.
Au mai jucat: Blaga, Ursoi, Borcea, Andrieș, Mocanu.
Rezerve: Rigo, Onișor.
Au marcat: Rotea (22, 49, 73, 79), Mercioiu (45, 47), Mocanu (71).