Două medalii de aur ţintite de pistolarii arădeni, la finala naţională de aer comprimat a seniorilor!

Bucureştiul a găzduit zilele trecute finala Campionatului Naţional de aer comprimat. La masculin, CSM Arad a obţinut două medalii de aur, prin Luca Joldea la individual şi în concursul pe echipe, unde clubul de pe Mureş a aliniat formula: Luca Joldea, Ion Joldea şi Gheorghe Pop! Ion Joldea s-a clasat pe 6 la individual masculin, iar antrenorul-sportiv Gheorghe Pop a ocupat locul 14. Tot pe 14 a terminat Andreea Brie, la feminin, urmată pe 16 de Iulia Bagi. Antrenorii pistolarilor arădeni sunt Gheorghe Pop şi Monica Toth.

Luca Joldea se pregăteşte acum de Campionatele Europene de aer comprimat din Norvegia, din perioada 18-27 martie. Apoi, pe plan intern, urmează finala naţională de aer comprimat pentru juniori I şi tineret, în 3-10 aprilie, tot la Bucureşti.