Dorinel Munteanu regretă punctele pierdute: „Cred că trebuia să câștigăm, la ce ocazii am avut”

Oțelul și UTA au remizat la debutul în noul sezon al SuperLigii, scor 1-1, dar cei nemulțumiți de rezultat se pot declara gălățenii. La finalul partidei, antrenorul gazdelor, Dorinel Munteanu a declarat că are sentimente mixte după acest rezultat. „Munti” consideră că Oțelul merita să ia toate punctele.

„Sunt și nemulțumit, și mulțumit, dacă pot să spun așa. Băieții mei au simțit debutul SuperLigii, în prima repriză n-am făcut un joc reușit. Dar după pauză s-a apropiat echipa de ce vreau să joace în SuperLigă. Cred că trebuia să câștigăm, am avut ocazii, am avut un penalty. Sunt convins că vom crește atât din punctul de vedere al jocului, cât și al atitudinii. Am corectat ce trebuia să corectez la pauză, am făcut schimbări. Bodișteanu a făcut o repriză bună, de aceea l-am adus la Galați. Sper să rămână cu picioarele pe pământ și să aibă același randament pe viitor.

Sunt convins că ne vom atinge obiectivul, chiar dacă toată lumea spune că este imposibil. Am felicitat echipa, dar ei știu că felicitarea mea este pe jumătate. Cisotti era desemnat pentru penalty, este un jucător important pentru noi. De când e la noi, a marcat toate penalty-urile. A ratat astăzi, dar jocul lui a fost unul la înălțime. Am spus că mai aduc jucători, fundași centrali și un mijlocaș de bandă”, a spus Dorinel Munteanu, la finalul partidei cu UTA.