DOI UTIŞTI, ÎNVINGĂTORI SUB TRICOLOR ÎN FAŢA FINLANDEI

Selecţionerul Costel Enache a terminat pe plus dubla amicală cu naţionala Under 19 a Finlandei, după ce a remizat alb şi a învins la limită în al doilea meci, scor 1-0. Tricolorii au marcat unicul gol al meciului în minutul 43, atunci când Florinel Coman a valorificat un balon respins de un adversar. Atacantul Viitorului a trimis imparabil din colţului careului de 16 metri, mingea lovind bara, înainte de a poposi în poartă.
Faţă de meciul de duminică, Costel Enache a efectuat mai multe modificări, trimiţând în primul 11 mai mulţi jucători care au fost rezerve în prima partidă. UTA a fost reprezentată sub tricolor de Adrian Petre şi Dennis Lazăr. În al doilea joc, Adi Petre a intrat la pauză şi a evoluat pe toată durata reprizei secunde, în timp ce Lazăr a intrat pe gazon doar opt minute. În prima confruntare, Petre evoluase în primele 57 de minute, în timp ce Lazăr nu a putut fi folosit din pricina unei răceli.
Iată şi formula folosită de Enache în victoria cu 1-0: 12. Udeanu – 2. Căpuşă, 5. Paşcanu, 13. Ciobotariu, 3. Negrea (4. Târşa 46) – 15. Kilyen (cpt.), 18. Vl. Dragomir (14. A. Badea 65) – 7. R. Grecu (16. D. Lazăr 82), 8. Casap (6. Oaidă 46), 17. S. Drăghici (10. Hagi 73) – 11. Fl. Coman (9. Ad. Petre 46).