Doi utişti au fost integralişti la naţionale, iar Man ar putea juca în amicalul Israel – România

Cei doi internaţionali utişti prezenţi la naţionalele de seniori au fost integralişti în amicalele disputate în ultimele zile. Marko Vukcevic a jucat 90 de minute în Armenia – Muntenegru 1-0, iar Rolandas Baravykas a fost de asemenea pe teren de la primul până la ultimul fluier în testul San Marino – Lituania, scor 1-2. Astăzi, de la ora 21, Muntenegru joacă acasă, cu Grecia, iar marți, de la ora 21:45, lituanienii vor juca un nou amical, tot în deplasare, cu Irlanda. Arădeanul Dennis Man, răcit, nu a putut juca în amicalul România – Grecia, 0-1, dar are şanse să fie pe teren în testul de mâine seară, ora 20:45, din deplasare cu Israel.

Miculescu vrea să impresioneze şi în Maroc

După ce a fost decisiv în victoria cu 2-1 din faţa Finlandei, cu un gol în minutul 90 şi un “assist”, utistul David Miculescu are treabă şi mâine seară, când reprezentativa de tineret a țării noastre va juca un nou amical, cu naţionala similară a Marocului. Meciul are loc la Rabat, de la ora 21, în direct la TVR 1.