Doar o victorie pentru puştii UTA-ei, în Liga Elitelor. Arădenii au fost învinşi clar în Bănie

În etapa a patra a Ligii Elitelor Under 16, utiştii antrenați de Sorin Botiș au jucat în deplasare la LPS Satu Mare. Roș-albii s-au impus fără probleme, învingând cu 5-1.Meciul a început de la 1-0 pentru arădeni, care au deschis scorul în primul minut prin Bușu. Repriza a fost controlată de arădeni, iar în interval de șapte minute s-a făcut 4-0, după golurile lui Nica (min. 20), Bercea (min. 21) și dubla lui Bușu (min. 27). În repriza secundă, respectiv în minutul 67, gazdele au redus din diferență, dar utiștii au închis tabela zece minute mai târziu prin Olăroiu, care a înscris golul de 5-1. UTA a jucat în formula: Egeto – Bădău, Mocriș, Murgu, Olăroiu, Bercea, Buză, Curtuiuș, Blaga, Bușu, Nica. Rezerve:  Purdescu, Roman, Roșu, Neag, Hudișteanu. În Liga Elitelor U17, Academia UTA s-a deplasat la Craiova pentru disputa cu Universitatea, din etapa a patra. Gazdele au fost mai pregătite în acest meci și au câștigat clar, scor 3-0, în fața trupei antrenate de Bogdan Oneț și Dinu Donca.

Meciuri cu bihorenii de la LPS Oradea, în etapa viitoare

UTA a început meciul cu Malița –  Vermeșan, Pașcalău, Mitu, Iurasciuc, Bokse, Anișorac, Covaci, Călin, Popa, Ronai. Au mai jucat: Caia, Aslău, Novac, Temian, Pavel. În Liga Elitelor U19, formaţia antrenată de Mihai Petcuț nu a fost mai inspirată, întorcându-se învinsă clar de la Craiova, unde Universitatea s-a impus cu același scor, 3-0. UTA a jucat cu: Blaga – Opriș, Bota, Bortiș, Codrea, Dănilă, Botoroagă, Borcea, Mihai, Sarkozi şi Ekmekci. Au mai jucat: Hrincescu, Domide, Kiss. Etapa viitoare, la Elite U16, U17 și U19, Academia UTA primește vizita celor de LPS Bihorul Oradea. Echipele de U17 și U19 vor juca miercuri restanțele cu Gaz Metan Mediaș.