Din vară avem fotbal de Liga 1, la Arad! Doar la feminin…

Fetele de la AC Piroş Securtiy sunt ca şi promovate în Liga 1, după victoria cu 1-0 din derby-ul cu Luceafărul Filiaşi. Echipa lui Gigi Cameniță au tremurat serios pentru succes, oaspetele având situaţii mari de a marca în repriza secundă. Arădencele au ratat ocazia primei părţi, prin Sârbovan, iar cu cinci minute înainte de final „Piroș Security” a dat lovitura.

Atunci, Vanu a centrat în careu, din lovitură liberă, mingea a fost bâlbâită de mai multe jucătoare, a ajuns la Cociuba, care a trimis-o în plasă, din careul mic: 1-0! Cu această victorie, arădencele merg la șase puncte de Filiași și sunt ca promovate în Liga I.

Piroș Security,  ce mai are nevoie de doar trei puncte în ultimele trei meciuri, a evoluat în formula: Bărbosu – Dobrea, Olar, Liheț, Vanu – Olariu, Usain, Chiș, Cociuba – Sîrbovan, Bălaș.