DEPUTATUL MARKO ATTILA A FOST CONDAMNAT LA TREI ANI DE INCHISOARE CU SUSPENDARE

DEPUTATUL MARKO ATTILA A FOST CONDAMNAT LA TREI ANI DE INCHISOARE CU SUSPENDARE
Deputatul UDMR Marko Attila Gabor a fost condamnat definitiv, miercuri, la trei ani de închisoare cu suspendare în procesul în care este judecat pentru abuz în serviciu într-un dosar privind restituirea unor imobile. Iniţial, Marko Attila Gabor  fusese condamnat la aceeaşi pedeapsă, dar cu executare.


Sursa: gandul.info