Dennis Man s-a calificat cu Parma în play-off și luptă pentru revenirea în Serie A

Fotbalistul arădean a fost titular în meciul pe care echipa sa, AC Parma, l-a câștigat duminică pe teren propriu cu Brescia, 2-0. Ambele goluri au fost marcate în prima repriză, iar Man a contribuit la cel de-al doilea cu o pasă în careu, În repriza secundă, înainte de a fi înlocuit în minutul 63, Man a avut o șansă mare de 3-0, dar un fundaș al oaspeților a intervenit salvator. Site-ul parmalive.com i-a acordat lui Man nota 6.  Victoria cu Brescia a calificat-o matematic pe Parma în play-off-ul de promovare în Serie A, acolo unde ar putea întâlni în sferturi pe Palermo sau Pisa.

Cu două etape înainte de final, „cruciații“ sunt pe locul 6, cu 54 de puncte, la egalitate cu Cagliari (locul 5) și la trei lungimi în spatele celor de la Sudtirol, locul 4. Dacă va urca până pe poziția a patra la finalul sezonului regulat, Parma ar intra în play-off direct în semifinale. În ultimele două etape, echipa lui Man va juca în deplasare cu Spal, locul 19, în luptă pentru evitarea retrogradării directe și acasă cu Venezia, locul 9, în luptă pentru ultimul loc de play-off.