Dennis Man își continuă forma excelentă, gol și assist în victoria Parmei!

Dennis Man începe bine și noul an. Fotbalistul arădean a înscris un gol și a oferit o pasă decisivă pentru conaționalul Valentin Mihăilă în succesul obținut de Parma vineri seară, 3-0 pe terenul Sampdoriei. Man a deschis scorul din penalty, în minutul 41, după un henț comis în careu de un jucător al gazdelor. Trei minute mai târziu, Man a fost lansat bine pe partea dreaptă, a avansat până în careu, de unde a trimis excelent faţa porţii pentru Mihăilă, care a dublat avantajul Parmei înainte de pauză. Argentinianul Estevez a stabilit scorul final în minutul 69, cu un șut pe jos la colțul scurt.

Echipa arădeanului se menține lider detașat în Serie B

Man a fost înlocuit în minutul 85 de Partipilo, când victoria liderului din Serie B era deja asigurată. Cu realizările din această partidă, arădeanul a ajuns la 11 goluri și 6 assist-uri în toate competițiile în acest sezon. După succesul de la Genova, „cruciații” se mențin lideri detașați în Serie B, la șase puncte peste Como și șapte distanță de Cremonese.