Dennis Man este de neoprit la Parma: „dublă” decisivă a arădeanului, în meciul cu Ascoli!

Arădeanul Dennis Man este în formă excelentă în Serie B. Fostul fotbalist al UTA-ei a punctat de două ori în prima repriză a meciului Ascoli – Parma, din etapa a 11-a din Serie B, încheiat cu victoria echipei sale, cu 3-1. La prima reușită, a șutat puternic din careu și a deschis scorul. Apoi, în minutul 34, Man a luat o acțiune pe cont propriu, a driblat trei fundași și cu puțin noroc a punctat din apropierea porții. Parma ocupă prima poziție în Serie B, cu 26 de puncte.

Dennis Man a ajuns la șase reușite în acest sezon pentru Parma, în 9 meciuri. Arădeanul și-a mai trecut în cont și o pasă decisivă. La Ascoli, internaționalul arădean a jucat până în minutul 62, când a fost înlocuit de Fabio Pecchia cu Woyo Coulibaly.