Dennis Man a marcat primul său gol în Serie A şi i-a adus un punct Parmei

Arădeanul Dennis Man a marcat primul său gol în Serie A şi a adus astfel un punct pentru Parma, care a terminat la egalitate cu Benevento, 2-2, sâmbătă, în deplasare, în etapa a 29-a a campionatului de fotbal al Italiei. Man a înscris ultimul gol al meciului, în minutul 88, cu un şut fără preluare de la 14 metri. Fostul jucător al UTA-ei şi al FCSB, aflat la al zecelea său meci în Serie A, a fost integralist şi putea aduce chiar victoria în prelungiri, când a reluat cu capul, din opt metri, puţin alături. Celălalt internaţional român al Parmei, Valentin Mihăilă, a fost introdus pe final, în minutul 77. În urma acestui rezultat, Parma rămâne pe locul 19 în clasamentul din Serie A, cu 20 de puncte, fiind la patru puncte distanță de Torino, echipa clasată pe locul 17, poziție ce asigură salvarea de la retrogradare. Torinezii au însă un meci mai puţin disputat.