Dennis Man a marcat pentru Parma și promite goluri și la națională

După trei partide mai puțin reușite în tricoul Parmei, arădeanul Dennis Man a fost fost rezervă în etapa de Serie B din weekend, când echipa fostului utist a jucat în deplasare la Ascoli. Introdus pe teren în minutul 55, la scorul de 2-0 pentru Parma, Man a închis conturile cu reușita sa din minutul 66, când a marcat după o frumoasă cursă pe banda stângă. Parma s-a impus în final cu 3-1 și a obținut a doua victorie a sezonului, urcând pe loc de play-off, 8, cu nouă puncte.

Man a fost convocat la națională și promite să marcheze pentru tricolori în Liga Națiunilor. România dispută în următoarele zile ultimele două meciuri din grupă, vineri 23 septembrie în Finlanda și luni, 26 septembrie, pe teren propriu cu Bosnia.