Dennis Man a marcat în victoria clară a Parmei, care e lider în Serie B

Arădeanul Dennis Man s-a refăcut după accidentare și a fost titular la Parma, în întâlnirea din cadrul rundei a cincea din Serie B, de la Catanzaro. Mai mult, fostul utist a și deschis scorul, deblocându-se și în campionat după ce o făcuse deja în Cupa Italiei. În minutul 18, Man a inițiat o acțiune ofensivă pe care tot el a finalizat-o, cu un șut plasat cu latul din centrul careului, bară-gol! La pauză a fost deja 3-0, după dubla polonezului Adrian Benedyczak, din minutele 25, din penalty și 40.

Arădeanul a fost schimbat la pauză

Antrenorul Fabio Pecchia l-a înlocuit la pauză pe Man. Nou intratul Partipilo și Colak au stabilit scorul final, 0-5, iar Parma e lider în Serie B, cu 13 puncte din 15 posibile. Etapa viitoare, pe 24 septembrie, Parma o găzduiește pe fosta prim divizionară Sampdoria, echipă antrenată de Andrea Pirlo.