Dennis Man a marcat golul victoriei pentru Parma, echipa arădeanului e prima în Serie B

Arădeanul Dennis Man a înscris golul de trei puncte pentru Parma în victoria cu 2-1 de pe terenul fostei prim divizionarei Cremonese. După o primă repriză în care tabela nu s-a modificat, oaspeții au deschis scorul în minutul 54, prin Hernani, dar Castagnetti a egalat zece minute mai târziu. Man a readus-o însă în avantaj pe Parma în minutul 68.  Ex-utistul a avut ceva emoții, pentru că tușierul a ridicat fanionul, dar faza a fost verificată în camera VAR și reușita a fost validată.

Parmegianii au un avantaj important în fruntea clasamentului, ocupând primul loc în Serie B, cu 20 de puncte, la patru distanță de a doua clasată Palermo, care are un meci mai puțin disputat. În runda următoare, Parma va juca sâmbătă, de la ora 17:15, în deplasare la Venezia, formație retrogradată în urmă cu două sezoane din Serie A.