Dennis Man a marcat din penalty, în victoria Parmei. Patru meciuri la rând cu gol, pentru arădean!

Dennis Man a ajuns la patru meciuri consecutive cu gol marcat în toate competițiile pentru AC Parma, după ce a punctat și aseară în tricoul emilienilor. Parma s-a impus cu 2-0 pe teren propriu cu Sudtirol, în cadrul etapei cu numărul 12 din Serie B și se distanțează pe primul loc, la cinci lungimi de principala urmăritoare, Venezia. Francezul Yoan Bonny a marcat primul pentru Parma, în minutul 9, cu un șut de la distanță.

În minutul 54, Davi l-a faultat în careu pe Bernabe, iar Dennis Man a transformat al doilea penalty al săptămânii, după cel de la Lecce din urmă patru zile, în succesul cu 4-2 din Cupă. Golul de duminică e al optulea pentru fostul fotbalist al UTA-ei în actuala stagiune, în 11 partide. În următoarea etapă, Parma va juca duminică, 12 noiembrie, de la ora 17:15, în deplasare cu nou-promovata Lecco.