Dennis Man a debutat la naţională, în România-Suedia 1-0

Marcator în premieră, la naţională, cu golul decisiv din victoria României în Israel, arădeanul George Ţucudean a început titular în testul de aseară, de la Craiova, împotriva Suediei. Un alt arădean, Dennis Man, a fost convocat în premieră la naţională, el făcându-şi şi debutul sub tricolor tot în amicalul de pe “Oblemenco”, 1-0 cu Suedia, când a fost introdus pe teren cu trei minute înaintea finalului. Clauza de 100 de mii de euro dintre FCSB și UTA se activează automat, în urma debutului lui Man la naţională.

Unicul gol al partidei de pe “Oblemenco” a fost marcat de Dorin Rotariu, în minutul 57, aflat la primul său gol pentru prima reprezentativă. Mai mult, „tricolorii” rămân neînvinși la Craiova, acolo unde au disputat al șaptelea meci din istorie. În prealabil, pe arena „Ion Oblemenco”, acolo unde s-a întors după 14 ani, România a obținut 5 victorii și două remize. Echipa naţională şi-a luat revanşa cu Suedia, la 24 de ani de la eliminarea de la Mondialul american.