Cupa Ligii îşi desemnează finalistele. Miercuri e Steaua-Dinamo

Marţi şi miercuri sunt programate meciurile din manşa retur ale semifinalelor Cupei Ligii la fotbal. Mai întâi intră în scenă codaşele primei divizii, Poli Timișoara și ASA Târgu Mureș, joc programat astăzi, de la ora 20. În partida tur, disputată la Târgu Mureș, timișorenii pregătiți de Ionuț Popa s-au impus cu 4-2 şi sunt aşadar mari favoriți la accederea în ultimul act.
În a doua semifinală, programată mâine, cu începere tot de la ora 20, se vor întâlni Steaua și Dinamo. În tur, Dinamo a câștigat cu 4-1 şi e cu un pas în finală. Ambele meciuri vor fi televizate pe Digi Sport. În sezonul trecut competiția a fost câștigată de Steaua, care s-a impus, după prelungiri, scor 2-1, în finala cu Concordia Chiajna.