CUGIRUL S-A IMPUS LA SEBIŞ, IAR INEU – POLI SE JOACĂ SÂMBĂTĂ

Naţional Sebiş a făcut un meci slab cu Metalurgistul Cugir, scor 0-2. Neconectată la miza jocului, trupa lui Călin Cojocaru nu şi-a creat nicio ocazie clară de gol, iar înfrângerea a venit logic după ostilităţile din iarbă. Diferenţa a fost făcută în partea a doua. În minutul 50, Itu a profitat de o greşeală a lui Bujor şi a marcat simplu. Concluzia partidei a fost semnată în minutul 80, Radu marcând din careu, după o centrare a lui Itu. După meci, antrenorul Naţionalului, Călin Cojocaru, s-a declarat foarte dezamăgit de atitudinea şi prestaţia echipei sale, la cel mai slab joc acasă din retur. Sebișul a început cu Bujor – Bogdanovici, Stupu, Neacșu, Cherecheș – Zurbagiu, Avramescu – Z. Radu (Mihuţa), Keita (Rus), Susan – Velici.
ASU Poli e ca şi promovată
Etapa a 26-a din Liga a III-a, seria 4, a mai consemnat rezultatele: Pandurii II Târgu Jiu – ACSO Filiaşi 5-0, Performanţa Ighiu – Millenium Giarmata 1-1, CNS Cetate Deva – Măgura Cisnădie 2-0 şi CSU Craiova II – Becicherecu Mic 4-2. Meciurile CS Ineu – ASU Poli şi FC Hunedoara – CSM Lugoj, care trebuiau să se joace pe 7 mai, au fost reprogramate pentru 14 mai. În clasament continuă să conducă Poli, cu 52 de puncte (23 de jocuri), urmată de Cugir (24 j.) şi Ighiu (25 j.), ambele cu 51. Sebişul rămâne pe patru, cu 43 de puncte, iar Ineul e pe 11, cu 28 de puncte.