Cu gândul la meciul de Cupă, „leoaicele” au pierdut primele puncte din play-out

Câștigătoare matematică de trei  etape, a play-out-ului Ligii 1 la fotbal feminin, AC Piroș Security și-a pierdut puțin din concentrare și a terminat la egalitate, 2-2, meciul din cadrul etapei a 7-a cu Banat Girls. Pe Banatul din Sânnicolau Mic, arădencele au condus cu 2-0 până în ulimele zece minute, dar au fost egalate pe final. Eli Bozian, chiar înainte de pauză şi Andrada Vanu, în partea a doua au marcat pentru „leoaice”, iar Muntean și Dărăban au stabilit scorul final, cea din urmă în al patrulea minut de prelungiri.

Pentru formaţia arădeană urmează miercuri, ora 14, meciul din deplasare cu Fair Play Bucureşti, contând pentru sferturile de finală din Cupa României. Dan Cuedan a început meciul cu reşiţencele în formula: Maha – Cauni, Granados, A. Ion, Tomescu – Prunar, Bozian, Varga (75 Jarnea), Kugler – Vanu (60 Stanoiev), Sally Mansour.