Cu ex-utistul Hrezdac printre marcatori, Corvinul este vicelider în Liga a II-a!

Denis Hrezdac, fotbalistul împrumutat de UTA în Liga a II-a, la Corvinul Hunedoara, a deschis scorul astăzi în partida cu Csikszereda de pe stadionul „Michael Klein”. A fost primul gol înscris de mijlocaș în Liga a II-a, unde a mai jucat în 30 de partide, dintre care 28 la UTA. Meciul de sub Furnale s-a încheiat cu victoria hunedorenilor, scor 2-0, Marius Coman marcând și el în minutul 70. Cu această victorie, Corvinul a ajuns la 7 puncte și ocupă, cel puțin pentru moment, locul 2 în eșalonul secund, în urma liderului cu punctaj maxim, CSC Șelimbăr.

Pe locurile 3 și 4 sunt clasate Concordia Chiajna și nou promovata Ceahlăul Piatra Neamț, ambele cu 6 puncte. Revenind la Hrezdac, fostul utist a debutat și în Superligă în aprilie 2022, când a jucat în ultimul sfert de oră al meciului din play-out cu Gaz Metan Mediaș, iar în sezonul trecut a evoluat sub formă de împrumut în Liga a III-a, la Progresul Pecica.